Home > Bez kategorii > Mazury – region pełen ciekawych atrakcji

Mazury – region pełen ciekawych atrakcji

28 stycznia 2017 2 komentarze »

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego możemy odwiedzić wiele ciekawych miast oraz miejscowości, które kryją w sobie niesamowite historie. Mazury to bardzo często odwiedzany region Polski. Co roku przyjeżdża tutaj kilka tysięcy turystów, którzy pragną skorzystać z dobrodziejstw tego regionu. Mnogość występujących tutaj atrakcji turystycznych i ciekawych wydarzeń kulturalnych jest ogromną zaletą. Każdy turysta może skorzystać ze strony internetowej, która z pewnością pomoże w planowaniu wypoczynku w tym miejscu. Baza noclegowa zapewnia kwatery w licznych hotelach, ośrodkach wczasowych, pokojach gościnnych oraz w gospodarstwach agroturystycznych (lista na Mazury➡meteor-turystyka.pl).

Mazury to idealne miejsce dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Znajdziemy tutaj wiele szlaków turystycznych, które pozwolą nam na bliższe poznanie tego niezwykłego regionu. Jednym z najpopularniejszych jest szlak prowadzący od jeziora Kisajno do jeziora ➡Niegocin. Szlak ten liczy kilkanaście kilometrów, został on oznaczony kolorem niebieskim. Trasa prowadzi przez przepiękne lasy oraz polany. Tutejsze krajobrazy z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci. Na terenie regionu znajdziemy także wiele szlaków rowerowych, jednak najczęściej uprawianym tu sportem jest żeglarstwo. Istnieje tutaj wiele ośrodków, które przygotowują do tego typu aktywności fizycznej.

 

Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się nurkowanie w jeziorach. Zajęcia, podczas których chętne osoby uczą się nurkować, prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, którzy czuwają nad bezpieczeństwem swoich podopiecznych. Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego możemy znaleźć także wiele ośrodków jeździeckich, które prowadzą wyścigi konne. Niektóre z tych obiektów realizują zajęcia zwane hipoterapią, czyli skierowane dla osób niepełnosprawnych. Ten rodzaj pracy przynosi wyśmienite rezultaty. Terapii tej poddawane są osoby z dziecięcym porażeniem mózgowym, autyzmem czy też zespołem Downa. Co roku na terenie Mazur odbywają się także liczne zawody wędkarskie. Gromadzą one miłośników tego zajęcia, którzy przyjeżdżają z terenu całej Polski.